+ 421 905 620 620 info@treehouse.sk

Dôležité informácie

Filozofia projektu

Filozofia nášho projektu je„návrat k prírode“. Chceme umožniť všetkým záujemcom skutočný kontakt s prírodou, ktorý v nich zachová jedinečný zážitok a prinavráti im pokoj v hektickej dobe. Veríme, že prostredníctvom nášho treehouse si hostia užijú bezprostrednú blízkosť prírody a ocenia komfort, ktorého je v takýchto podmienkach náročné dosiahnuť. Prajeme si, aby všetci návštevníci lesa a hostia nášho treehouse objavili v sebe už možno stratené nutkanie stráviť významnú časť svojho života v prírode.

Vybavenie

Treehouse je vkusne a útulne zariadený a ponúka možnosť prenocovania až 4 osobám. V domčeku sa nachádza jedna manželská (160 x 200) a jedna dvojposchodová posteľ (80 x 200), ktoré upútajú zapracovanými nohami, rebríkom a zábradlím vyrobenými z miestneho buku. V miestnosti sa nachádza aj stôl so stoličkami a menšou lavicou, ktoré sú viac než masívne a taktiež vyrobené z miestneho dreva. Dostatok políc a odkladacieho priestoru Vám zaručia pohodlné uloženie si veci a dostatok možností na rozloženie sviečok v lucernách pre navodenie tej správnej atmosféry. K dispozícií je aj priestranná terasa a samostatné sociálne zariadenie (suché wc). Na terase je ďalšie sedenie, drevený stôl a štyri stoličky, ktoré Vám poslúži najmä pri chutných raňajkách alebo večernom pohári vína. V miestnosti, kde sa nachádza suchá toaleta, je pripravený smaltovaný lavór a džbán s vodou na umývanie rúk a základnú hygienu. Samozrejmosťou sú všetky toaletné potreby, ktoré sú ekologické a šetrné k životnému prostrediu. Súčasťou domu na strome je aj drobné vybavenie, ako napríklad baterky na svietenie do ruky, čelovky, šálky na kávu a čaj, poháre, príbor, odpadkový kôš, náhradné sviečky a v prípade záujmu aj obsah raňajkového koša.

Sezóna

Dĺžka sezóny závisí od počasia a teploty v skorých jarných a neskorých jesenných mesiacoch. Limitujúci faktor pre pobyt na strome je mráz a sneh. V mínusových teplotách spolu so snehovým zaťažením domčeka nie je možné ubytovať hostí a celkovo sa zdržiavať na treehouse. Dĺžka hlavnej sezóny pre pobyt na strome je tak stanovená od 1. mája až do 31. októbra, kedy si môžeme užiť posledné teplé dni jesene. Zo skúseností však vieme, že v prípade miernej zimy, bude možné ubytovať prvých hostí už v marci a posledné termíny pobytov vieme poskytnúť aj v novembri, či decembri. O aktuálnom začiatku a konci sezóny budeme informovať prostredníctvom stránky www.treehouse.sk a FB stránky www.facebook.com/treehouse.sk

Jemne a šetrne

Naše tri buky, na ktorých je domček postavený, boli dendrológom (odborníkom na stromy), označené ako stabilné, zdravé a vitálne jedince. Aby tomu tak ostalo, pri výstavbe sme museli rešpektovať ich zraniteľnosť a plne prispôsobiť stavbu stromom, nie naopak.Preto sa pri výstavbe zvolil systém ukotvenia k stromom, ktorý je maximálne šetrný a veľmi prispôsobivý. Nosná konštrukcia domčeka je uchytená k stromom pomocou drevených svoriek (tzv. „kríže“), ktoré sa pravidelne kontrolujú a uvoľňujú. Ďalším nosným prvkom sú dve natiahnuté oceľové laná ukotvené o strom vysoko nad strechou domčeka. Lanová slučka je vypodložená prstencom z bukových doštičiek, ktorý zabráňuje zarezaniu lana do stromu. Do stromov sa tak nevŕtalo a v žiadnom prípade nezasahovalo. Inými slovami, vďaka odbornej práci pánov majstrov, môžu stromy naďalej žiť a rásť a my ich môžeme pri tom s nadšením pozorovať.

Voda a elektrika

Nakoľko je treehouse postavený priamo v lese, nie je napojený na rozvod elektriky a vody. Vodu máte na domčeku vždy pripravenú v džbáne a vo fľašiach. Nakoľko vodu do džbánu nosíme z neďalekej studničky, ktorá nie je overená rozborom, odporúčame ju používať len na hygienu. Pre každú návštevu pripravíme na stôl1 liter pitnej vody, ostatnú pitnú vodu si musia hostia zabezpečiť pred príchodom na treehouse sami. Osvetlenie sme vyriešili led lampami na batérie a sviečkami v uzavretých lucernách. Taktiež sú k dispozícií na svietenie baterky do ruky a čelovky. Nakoľko na treehouse nie je možnosť nabitia telefónu, upozorňujeme návštevníkov, aby pristúpili k tejto veci zodpovedne, pred príchodom si skontrolovali stav svojej batérie a prišli na treehouse s plne nabitým mobilným telefónom.

Toaleta

V domčeku sa nachádzasamostatnésuché WC. Vstup na WC je z terasy, čo zaručuje maximálne súkromie. V miestnosti, kde je osadená toaleta, sa nachádza smaltovaný lavór spolu s džbánom vody, uterákmi a dezinfekciou. Tých, ktorí nemajú s podobnými pobytmi skúsenosť, môžeme ubezpečiť, že toaleta je bez zápachu a pripravené vybavenie Vám bez pochýb umožní základnú hygienu. Potrebné inštrukcie a skúsenosti Vám radi odovzdáme pred ubytovaním.

Deti a treehouse

Rozprávkový domček na strome je snaď snom každého dieťaťa. Pobyt na takomto domčeku môže byť pre detinezabudnuteľným zážitkom na celý život. Preto našou motiváciou bolo, a stále je, aby si domček mohli vychutnať aj rodiny s deťmi. Pri stavbe sme dbali na maximálne možné zabezpečenie. Najmä zábradlie na terase a na vstupnom mostíkuje vybavené sieťami proti prepadnutiu. Avšak napriek našej snahe zhotoviť bezpečný treehouse, je potrebné uvedomiť si možné riziká atypickej stavby vo výške a deti počas pobytu nenechávať bez dozoru ani na malú chvíľu. Tak ako dospelý človek vstupuje na treehouse na vlastnú zodpovednosť, aj pobyt s deťmi je na plnú zodpovednosť poverenej osoby.

Raňajky

V prípade záujmu, vieme zabezpečiť aj raňajky, ktoré Vám prinesieme priamo na strom. Raňajky sa podávajú v raňajkovom koši, ktorý si vytiahnete pomocou lana na strom. V košíku nájdete nachystané všetko potrebné pre chutný štart do nového dňa, vrátane kávy, čaju a vybraných surovín. Jedným z najkrajších momentov počas pobytu na strome sú raňajky na terase. Vrelo odporúčame.

Počasie

Pobyt za dažďa alebo počas slabej letnej búrky je v domčeku rovnako čarovný ako pri slnečnom počasí. Počas slnečných dní odporúčame využiť na relax a pozorovanie prírody sedenie na terase. Ak Vás zastihne dážď, viete saschovať do domčeka a vychutnať si pohľad na okolitú prírodu z vnútra.V prípade silnej búrky a vysokej rýchlosti vetra je nevyhnutné postupovať podľa bezpečnostných pokynov, ktoré nariaďujú v extrémne nepriaznivom počasí a pocite ohrozenia okamžite opustiť treehouse, ako aj les samotný.V takomto prípade Vám zabezpečíme náhradne ubytovanie v jednom z hotelov v Trenčianskych Tepliciach. Počasie budeme samozrejme sledovať a v prípade nepriaznivej predpovedi počasia hosti vopred upozorníme.

Teplota

Sezóna pre pobyt na stromemôže začať už skorými jarnými dňami v mesiaci marec a končiť až neskorými jesennými dňami v mesiaci december. Samozrejme všetko závisí od teploty ovzdušia a priaznivého počasia v konkrétnom ročnom období. Teplota v lese, najmä v noci, býva spravidla o niečo nižšia ako v jeho okolí.Preto sme postele vybavili kvalitnými matracmi z prírodných materiálov a extra teplými perinami, ktoré Vám zaručia pohodlný spánok. Komfort pobytu taktiež závisí ajod toho, ako starostlivo sa naň pripravíte, a aké oblečenie si so sebou zoberiete. Pri balení je potrebné myslieť aj na náhlu zmenu počasia ako je dážď a ochladenie. Odporúčame nespoliehať sa na náhodu a otužilosť. 

Poloha

Novopostavený treehouse je situovaný v Trenčianskych Tepliciach len 5 minút chôdze od kúpeľného parku. Najjednoduchšie sa k domčeku dostanete po Náučnom chodníku na Klepáč(červená turistická značka), ktorého východiskovým bodom je začiatok kúpeľného parku a pokračuje smerom na Jánošíkovú jaskyňu a kopec Klepáč. Súradnice treehouse: 48°54’21,3″ N, 18°10’40,7″ E.

Parkovanie

Možnostií, kde môžete zaparkovať svoje auto, je v Trenčianskych Tepliciach niekoľko.Pre návštevníkov nášho treehouse odporúčame parkovanie na Hurbanovej ulici, ktorá končí v tesnej blízkosti kúpeľného parku. Pre lepšiu orientáciu a zváženie všetkých možností parkovania si môžete pozrieť priložené video zverejnené mestom. (Parkovanie v Trenčianskych Tepliciach – https://www.youtube.com/watch?v=iVfJdqxUDRc)

Bezpečnosť

Naším cieľom je, aby návštevnícitreehouse zažili návrat k prírode.Práve preto je nevyhnutné aby správanie naších hostí bolo v súlade s okolitou prírodou a rešpektovali tak všetky písané aj nepísané pravidlá správania sa v lese. Zbytočne sa tak nebudú vystavovať nebezpečenstvám a obyvatelia lesa sa im za to poďakujú netradičným divadelným predstavením. Taktiež je nevyhnutné oboznámiť sa a plne rešpektovať bezpečnostné pokyny súvisiace s pobytom na treehouse. Tieto pokyny sa týkajú najmä zákazu manipulácies otvoreným ohňom v domčeku, či povinnosti opustiť treehouse v prípade silnej búrky a vysokej rýchlosti vetra. Nakoľko návštevníci vstupujú do lesa, ako aj na treehouse, na vlastné riziko a plne zodpovedajú za svoje správanie, očakávame od každého maximálne zodpovedný prístup.

Prihlás sa na odber noviniek

Recenzie

Martina Magulová

Výborné miesto na strávenie zážitkového dňa a noci vo voňavom lese! Domček je veľmi útulný, dobre vybavený, na terase sme cez deň pozorovali skákajúce veveričky a v noci s baterkami prebehujúce srnky. Raňajky sú ďalším zážitkom naviac, hlavne deťom sa to určite veľmi páči.

Roman Lauko

Skvelá myšlienka , príjemné a kľudné prostredie... Bolo úžasne! Tak dobre som sa nevyspal už roky.

Silvia Silvia

Absolutne dokonale, premyslene do kazdeho detailu. Vobec nebola zima,ranajky famozne, cajik na uvitanie lahodny, vecer vsade sviecky (bezpecne), vsetko super. Dakujeme krasne a odporucame dalej

Zuzana Brundzáková

Nádherné miesto, milí majitelia a tie božské raňajky ... všetko na 100 bodov, a to sme prežili aj nočnú búrku. Ešte raz ďakujeme.

Prečítajte si bezpečnostné pokyny,

praktické informácie a tipy, ako si čo najlepšie užiť pobyt v treehouse.

info